Baskı Kalitesi

Prestij Reklam tarafından edite edilerek imaj fotoğrafı haline getirilen fotoğraflardan bir kısmını kalitemizi test etmeniz için yayınlıyoruz. Aşağıda göreceğiniz resimlerin tamamı herhangi bir fotoğraf makinası ile çekilmiş ancak Prestij Reklam Renk Ayrım Servisi tarafından düzenlenerek imaj çalışması yapılmış resimlerdir. Photoshop efektleri, dekupe ve kontras ayarlamaları yapılan bu çalışmalar dev boyutlarda ve indoor outdoor uygulamalarında da başarıyla kullanılmıştır.

Fotoğrafın üzerini çift tıklayarak veya Play Slideshow seçeneğiyle detaylı ve büyük olarak inceleyebilirsiniz.

Baskılarını Yaptığımız Referanslardan İmaj Resimleri

Ofset Baskı Tekniği

1904 yılında, Amerikalı Ira W. Rubel tarafından bulunmuş, genellikle (teneke ofset hariç) kâğıt yüzeyine baskıda kullanılan baskı tekniği. Günümüzde kitapların, gazetelerin, dergilerin, broşürlerin, faturaların, kartvizitlerin ve karton ambalajların basımında kullanılır.

Ofset sistemi aslında taş baskı sistemine benzer, ancak kalıp üzerindeki yükseklik farklarından yararlanmaz. Kalıp yüzeyi düzdür. (Yüzey üzerinde çok küçük bir emülsiyon tabakası kalınlığı farkı vardır ancak bu kalınlık görüntü oluşturmada etkin değildir) Kalıp yüzeyinde iş olan yani basılacak alanlar ve iş olamayan basılmayacak alanlar vardır. İş olan yani basılacak alanlar emülsiyon tabakasıyla kaplıdır. İş olmayan alanlarda ise emülsiyon tabakası yoktur. İş olan yerler mürekkebi, iş olmayan yerler ise suyu tutar. Burada su ve mürekkebin birbirine karışmaması prensibinden faydalanılır. Böylelikle iş olan yerlerde bulunan mürekkep baskıyı gerçekleştirir. Diğer alanlarda mürekkebi iten su olduğu için o bölgelere baskı uygulanmaz.

Günümüzde artık kalıp aşamasında ara eleman olan film kalkmış ve dolaysız olan bilgisayardan kalıba pozlandırma (CTP) tekniği kullanılmaktadır.

Ofset baskı için kalıp hazırlamanın temel mantığı, baskı yapılacak alanların görüntüsünün kalıp üzerinde yaratılmasıdır. Bu işlem için kullanılan filmde basılacak alanlar ışığı geçirmeyecek şekildedir. Baskı sırasında mürekkep tutmayacak alanlar ise şeffaftır ve pozlama ile ışığa maruz kalırlar. Alüminyum kalıpta ışıktan etkilenen alanlar çürüyerek banyo sırasında atılırlar. Bu alanlarda suyu tutan gözenekler kalır.

Ofset Baskı sisteminde suyun boş alanlarda tutunmasının nedeni; bu bölgelerin üzerinde suyu tutan mikro gözeneklerin olmasıdır. Mürekkebin tutunduğu alanlar ise son derece düzdür ve bu yüzeyde su tutunamaz.

Ofset baskı sisteminde üç silindir vardır. Bunlar kalıp silindiri, Blanket silindiri ve Baskı silindiridir. Kalıp kazanın üzerinde kalıp bulunur. Kalıp döndükçe mürekkep ve nemlendirme merdaneleriyle temas eder. Kalıp üzerinde görüntü düzdür. Blanket merdanesi üzerinde esnek kauçuk bulunur. Baskı, kalıbın baskı meteryaline değil kauçuğun baskı meteryaline temasıyla sağlanır. Kauçuk üzerinde görüntü tersttir. Baskı meteryali blanket ve baskı kazanları arasından geçer ve baskı gerçekleşir.

Ofset Baskıda Kalıp Hazırlama

Prestij Reklam baskı renk değerleri Uluslararası Renk Sertifikasyon Akredite Merkezi FOGRA tarafından denetlenmekte ve PANTONE Renk Skalası esas alınarak baskı yapılmaktadır.

Prestij Reklam Grafik Servisi Renk Yönetim Sistemi uygulayarak işlerin kalitesini en üst seviyede tutmaya çalışmaktadır.

Aşağıda sergilediğimiz görsellerin tamamı müşterilerimize ait olan ve baskılarını yaptığımız işlerden alınmıştır.

Ana Sayfaya dönmek için tıklayın.Ana_Sayfa.html

Yenibosna, Merkez Mah., Atatürk Cad., Göl Sk. No: 1

Bahçelievler - Yenibosna - İstanbul / TÜRKİYE


Tel 1     : +90 212 489 40 63 Pbx

Tel 2     : +90 212 489 49 00 Pbx

Fax       : +90 212 489 40 42


Web      : www.prestijreklam.com

E-mail   : info@prestijreklam.com

Ana SayfaAna_Sayfa.html
KurumsalKURUMSAL.html
HizmetlerimizHIZMETLERIMIZ.html
ÜrünlerimizURUNLERIMIZ.html
Akademik BilgilerGOREV_TANIMLARI.html
ReferanslarREFERANSLAR.html
Dijital DünyaDIJITAL_DUNYA.html
SertifikalarKALITE_BELGELERI_SERTIFIKALAR.html
İletişimILETISIM.html